Meie Lugu

Kaspri talu on üks isemoodi pere, kus igal liikmel on oma roll talupidamise juures. Meid kõiki ühendab huvi või lausa kirg maaelu vastu.

Perenaine Ragne

Peremees Ormi

Lapsed
Lisete, Karl Oscar ja Carlos

Kaspri talu loomine

Kõik algas ligi 20 aastat tagasi, kui lihtsad Tammelinnas elavad korteriinimesed hakkasid suvilat otsima, kus esialgu lihtsalt perele porgandeid kasvatada ja mõnusat suveaega veeta. Seda talu pakuti meile täiesti juhuslikult, hein kasvas üle pea ja majast polnud suurt midagi alles. Selles majas polnud üle 15 aasta kedagi elanud. Algus oli ilmselgelt hirmus, me ei teadnud, mis meid ees ootab, kuid siiski otsustasime, et see on õige koht. Esialgu jäime ikka Tammelinna ja maakodu vahet käima, kuid kui vanim laps kooli läks, otsustasime linnaelust loobuda ja seekord jäimegi siia.

Loomakasvatus

Sõbrad ja tuttavad naljatlesid tihti, et mis talu see selline on, kus ühtegi päris talu looma pole. Jänkusid kasvatasime juba varem, kuid esimesed lambad sattusid meie juurde alles 2013. aastal, kui võtsime lihtsalt niisama kaks utte ja jäära. Esimestel aastatel olid kõikidel lammastel oma nimedki ja puha. Praeguseks on meie seltskond kasvanud ligi 120-pealiseks lambakarjaks, lisaks sekka veel 150 kana, mõned jänesed, kassid ja koer.

Mesindus

Kaspri talu peremees Ormi on kirglik mesindushuviline juba 25 aastat. Alguses alustasime mõne taruga, lihtsalt hobina. Nüüdseks on tarusid juba 60 ringis ja talukompleksi kuulub ka toimiv meekäitlushoone. Meie mesi on korjatud Kaspri talu ümbritsevatelt mahepõldudelt roosõielistelt taimedelt. Kaspri talu mett ja talutoodangut saad osta Kaspri talupoest või e-poest.

Shopping Cart